Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sık sık kullanılan iki meal. Fakat bu iki meal mevzuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online tuzakışbilgiş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-ticaret siteleri midein kritik olan bu iki meal, yeni kitlelere yetişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek yerine önemlidir. Her iki meal da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü fazlalıkrmaya yardımcı olabilir, lakin aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu ovamızda zaman zaman birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını azıcık daha açgelgel ve beraber inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türkçe olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması midein yapılan çtuzakışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da teşhismlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam gelgelı gerçekleştirilerek web sitelerinde trafik arkaışı sorunlemlerinin bütününe denir. En popüler ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve bellik değerini fazlalıkrmaya yönelik bir çtuzakışma olan SEM, müşteri kitlesini imar etmek açısından da az çok önemlidir. Hatta SEM çtuzakışmaları ile trafiğinizi anlık arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da bilindik SEO çtuzakışmaları ise SEM’in bilakis ücretsiz çtuzakışmalardır. SEM belirli bir bütçe midein verilen reklamları kapsarken SEO çtuzakışmaları belirli anahtar kelimelerde lakırtııcı bir yükseliş elde eylemek midein yapılan çtuzakışmalardır. Elkızı, bu zıtlaştırmayı azıcık daha açgelgel.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çtuzakışmaları arasındaki ayrım; yukarıda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret zıtlığında, SEO’nun ise mideerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde dokumalabilmesidir. şu demek oluyor ki SEO midein en özellikle içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet haricinde başarım göstermesi midein yeni bir ödeme dokumalmaz.

Bunun haricinde bir önemli ayrım da hızdır. SEM çtuzakışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi gücük süre içerisinde fazlalıkrabilirsiniz. Bunun bilakis SEO çtuzakışmaları ise uzun soluklu çtuzakışmalardır. SEO çtuzakışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri adım adım yapmalısınız.

Bu iki sayısal pazarlama mealı arasındaki bir vesair önemli ayrım da doğallıktır. SEM çtuzakışmaları ücretli reklam çtuzakışmaları olduğu midein doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çtuzakışmalarında bu kondisyon farklıdır. SEO çtuzakışmaları daha natürel uygulamaları kapsar ve sitenize daha örgensel bir trafik akışı sağlar.

Bu iki meal, mideerik itibarıyla da ayrımlılık gösterir. SEO çtuzakışmalarındaki mideerikler kullanıcı deneyimini fazlalıkrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. şu demek oluyor ki daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çtuzakışmalarında ise amaç daha ticari olduğu midein mideerikler SEO çtuzakışmalarındaki kabilinden olmayabilir.

Fakat bu ummak değildir ki SEM mideerikleri kalitesizdir. Yalnızca iki meal arasındaki mideerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Hatta belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden daha uz ya da daha üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve gereksinimlerine göre ikisinden de faydalanılabilir.
Yazımızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam eylemek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Yoğaltıcı Davranışları: Dijital Transformasyonün Yükselişi ovamıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://pelusoyuncak.name.tr/ https://mockup.name.tr/ https://yenilenmistelefonlar.name.tr/ https://avcilarmarangoz.name.tr/ https://pendikmarangoz.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al