Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faziletli lisans eğitimini Güçlü Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kuruluş meydanında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kolünde bellik tesisu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite kurumlarının Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar eğitim kolünde ev olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etken çhileışmalar yürüten KALKO, biraşkın ayak topu, sepet topu çakerübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde belde aldığı Yüceçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların kanatı aralık Türkiye’nin en yüce özel ekol ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir yönetim kurulunda belde almaktadır.

KALKO, eğitim meydanında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı biraşkın cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Terbiye Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://pelusoyuncak.name.tr/ https://mockup.name.tr/ https://yenilenmistelefonlar.name.tr/ https://avcilarmarangoz.name.tr/ https://pendikmarangoz.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al